
Eddy az otthon halljban lt mozdulatlanul, nmn bmult ki a hatalmas vegfalon. Mozdulatlan volt, ha nem nzzk azt az apr, lland remegst, amitl egsz teste reszketett. Mint egy alkoholista, akinl mr ersen jelen vannak az elvonsi tnetek, vagy mint egy vtizedekkel ezeltt visszavonult, kiregedett, parkinzon kros bokszol. A remegsen kvl teljesen mozdulatlan volt, nagyon ritkn mozdult meg tudatosan, akr egy lajhr.
Nem idegi alapon kerlt az otthonba. Br ha azt nzzk, hogy nem valami nyugodt csaldi lgkrben ntt fel, alkoholista apjnak ksznheten, akkor ksz csoda, hogy Eddy idegileg rendben van. Alkoholista csaldba szletett, taln ezrt volt vilg letben anti, otthon szinte minden nap ltta, tlte az elrettent pldt. Apja minden nap rszeg volt, estnknt folytak a hangos csaldi cirkuszok, trtek a tnyrok, poharak, a konyha kvn landolt a vacsora, csattogtak a pofonok, repkedtek a szitkozd, trgr szavak. Eddy ilyen lgkrben ntt fel, gyerekkora, st, letnek csaknem a ktharmada lelki terror volt.
Mgsem ez tette tnkre, nem ez miatt lett az otthon lakja. rva volt, mert bezrkzott, nem beszlgetett senkivel, nem kereste sem a tbbi otthonlak, sem az polk trsasgt. Az alkoholista csaldi lgkr azrt nem tudta tnkre tenni, mert bele szletett, hozzszokott, termszetes lett szmra. Mr az volt neki furcsa, ha apja jzan volt, taln egy hnapban egyszer, s nem volt esti cirkusz.
Csak lt mozdulatlanul, nmn, s gondolatai a mltban jrtak. Nem alkoholista szlein, hanem az iskols, s a gyerekkoron, mikor mg vods volt.
Hrom ves korban kezddtt az, ami lelkileg tnkre tette, kilte belle az rzelmeket. Az oviban kapta meg a gombt. Most joggal gondolhatja brki, hogy biztos egy gyerektl, s hogy jrhat egy olyan gyerek kzssgbe, akinek fertz betegsge van, de sz nincs errl. Minden gyerek egszsges volt, Eddy a gombt valamelyik vntl, vagy taln az igazgatntl kapta.
Eleinte nagyon bntotta, sokat srt emiatt. A gyerekek is csfoltk, hogy gombs, meg hogy bolondgomba. A szlei inkbb az itallal foglalkoztak, mintsem Eddy lelki problmjval. Ha panaszkodott otthon, apja r sem hedertett, s anyja is csak ennyit mondott: „- Ne flj kisfiam, egyszer majd elmlik. Aki pedig csfol, az buta.”- ezzel el is volt intzve minden.
Anyjnak vgl is igaza lett. Mikor Eddy iskolba kerlt, elmlt a gomba, de pr vig mg nem volt nyugta. Ugyanis az ovibl nhny gyerek ugyanabba az iskolba, st, nmelyik ugyanabba az osztlyba kerlt, mint Eddy, s ha nem is olyan intenzven, mint az vodban, de mg itt is vekig csfoltk, mg lassan be nem ntt a fejk lgya.
Aztn ahogy mltak az vek, Eddy kamassz, majd fiatalemberr cseperedett, vgl felntt, szrevette, hogy minl jobban mlik az id, annl jobban hinyzik neki a gomba. Egyre ersebben knozta ez a hinyrzet. Furcsa vagy nem, megszerette a gombt. Egyre jobban lelki beteg lett, egyre mlyebb depresszi kertette hatalmba. Hiba lett felntt, sokat srt, jra akarta a gombt. Szeretett volna visszamenni az idben, egszen vods korig, hogy jra gombs lehessen. Mr nem srna, nem bntan a lelkt, ha ovis trsai csfolnk. Boldogan vllaln. De jl tudja, hogy ez lehetetlen, ilyen soha nem lesz, az idben nem lehet visszamenni. Ez a tudat gy harminchat vesen is egyre mlyebb depressziba hzza sszetrt, szenved lelkt, aminek semmi ms, csak a gomba az oka egyedl. A gomba, ami Eddy jele volt az oviban.
VGE.
Edwin Chat
2008.09.07.
|
Kedves Edwin!
Ez az rsod inkbb elgondokodtatott,mint sem szrakoztatott.Nem tudnm szavakba nteni milyen rzst vltott ki bellem.Van benne valamifle relytly ami ott van a sorok kztt csak megkellene tallnom.
dv:Juli